Nie jesteś zalogowany na forum.

#26 2010-09-07 12:32:35

Desper
Ezoteric
Data rejestracji: 2007-02-18
Liczba postów: 1,453

Odp: Jaki sprzęt dla DJ ? - pytania,propozycje,pomysły,porady !!!

dla czego technicsy?
-jako¶æ wykonania,
-d³ugowieczno¶æ,
-komfort grania,

oraz skoro narzekasz na picz +-10% w tanich numarkach czy rilupach, to na pewno skrzywisz siê na +-8% w technicsach.
a sprawa wygl±da tak: jak zaczyna³em swoje granie, wpad³ mi w ³apy vestax PDX2000 (swoj± drog± - w mojej skromnej opinii - najlepsza alternatywa dla techncsa, z racji wykonania, no i ramie - mistrzostwo ¶wiata w tym decku), który mia³ picza g³ównego +-10% i picza dodatkowego tzw. 'ultra pich' +-50% - co dawa³o razem +-60% mo¿liwej odchy³ki cool
a jaki by³ efekt?
kiedy przy graniu cz³owiek za bardzo siê zagalopuje i zaczyna "przepiczowywaæ" kawa³ki na +15-20%, to brzmi to wszystko strasznie. a ju¿ najwiêksza tragedia jak w numerze pojawia siê jaki¶ wokal, czy nawet ludzki g³os - brzmi trochê jak g³os tych ma³ych wiewiórek z kreskówek disney-a wink
bass traci moc, wszystko zmienia tonacjê na wy¿sz±... generalnie kiszka, a jakie¶ kombinacje typu: efektor obni¿aj±cy sztucznie tonacjê (jak jeden z efektów w pionku 800), nie przywróc± ju¿ pe³nej mocy brzmienia.
dlatego zawsze polecam technicsy - je¶li ju¿ kogo¶ staæ - mo¿e braæ wersjê M5G z piczem 16%, ale generalnie nie jest to konieczne - raz na d³ugi czas prze³±czy siê na ten wiêkszy zakres, bo brakuje z pól procenta wink
polecam uczyæ siê swoich p³yt, dobieraæ je pod k±tem prêdko¶ci, tak aby set rozpêdza³ siê i rozwija³ - na pocz±tku te wolniejsze p³yty (stopniowo podci±gasz tempo pomiêdzy miksami), potem coraz szybsze. i tak dalej i tak dalej - mam nadzieje ¿e zrozumia³e jest w miarê to co tu nap³odzi³em lol
co do miksera - nuo2 - naprawdê spoko sprzêt, bo bardzo dobrze brzmi i ma chyba najlepiej ze znanych mi mikserów zestrojone ga³ki od eq. Bardzo p³ynnie reguluje siê na przyk³ad bass - to z jaka moc± go s³ychaæ, a jednocze¶nie odciêcie w lewym skrajnym po³o¿eniu ga³ki, jest ca³kowite.
generalnie krêcenie ga³ami w tym mikserze by³oby dla mnie osobi¶cie czyst± przyjemno¶ci±, gdyby nie ich wielko¶æ, ale do tego mo¿na siê przyzwyczaiæ, baa niektórzy uwielbiaj± to ¿e ga³ki w³a¶nie trochê wiêksze ni¿ u konkurencji.
mikser ten ma jeszcze jedn± zaletê: jest w±ski i nie zajmuje wiele miejsca - to wa¿ne, kiedy mamy do dyspozycji niewielki metra¿ mieszkania wink

pamiêtaj te¿ ¿e to wszystko to nie koniec: musisz mieæ jeszcze systemy, s³uchawki i slipmaty wink
pzdr.

#27 2010-09-07 22:55:46

nowluka
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-07-14
Liczba postów: 72

własnie chcialem o systemy zapytac , nigdzie nie moge znalesc jakie do mocniejszego grania, i jak z tym ramieniem do schranzow lepiej proste czy s , bo tam chyab chodzilo ze któres jest doskraczow, a one mnie raczej nie intereszą. smile

systemów cała masa, starsze konstrukcje, nowe itd... pewnie jakosc idzie razem z kasą w gróre.

SCH <5

#28 2010-09-08 07:39:02

selekt
Ezoteric
Data rejestracji: 2007-04-04
Liczba postów: 1,128

proste jest do skreczu

don't ask me why I am weedgetarian, ask yourself why you are still not

#29 2010-09-08 08:38:10

AxArt
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-06-28
Liczba postów: 593

ja polecam wszystkim mixer Vestax PCM 280 - jak dla mnie zajebisty smile
co do dekow to tylko Technics, ja mam MK2 smile
system na razie Ortofon Pro - troche za lekki, ale chce zmienic na Concorda.
sluchy Bayerdynamics 770 PRO
dobry stabilny zestaw domowego Techno maniaka cool

TECHNO FOREVER
LICZY SIE PIERDOLNIECIE big_smile

#30 2010-09-08 08:43:49

selekt
Ezoteric
Data rejestracji: 2007-04-04
Liczba postów: 1,128

kiedy¶ siê zastanawia³em nad tym pcm 280

don't ask me why I am weedgetarian, ask yourself why you are still not

#31 2010-09-08 22:21:44

RUShEK
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-04-08
Liczba postów: 242

ja mam SL1210Mk5 i SL1210Mk5G i sa ok tongue polecam
systemy stantona Diablo do domowego uzytku chyba ok hmm
mixer djm600 narazie mi wystarczy taki tongue

wszystko kupowalem nowe osobno i co jakis czas bo tez funduszy nie bylo smile
ale najwazniejsze sa vinyle tongue  kochane placuszki big_smile

#32 2011-04-27 15:36:00

nowluka
Użytkownik

Znajomy kumpla ma na zbyciu 2 x denon dn s700 za 1200 opłaca się? (są jeszcze na gwarancji dwa lata)

SCH <5

#33 2011-10-25 08:54:28

kędzior
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-13
Liczba postów: 74

nie baw się w zadne reelopy bo z reelopow to tylko kejsy dobre maja, zaoszczedz , zbieraj kase i kup sobie technicsy, jak Ci sie nie spodoba mikowasnie winylami to technicsy zawsze sprzedaz za tyle ile kupiles, a ze sprzedaza reelopa czy innego gowna to sie bedziesz bujal i bujal, to tylko klopotow sobie narobisz, mialem reelopy i udalo mi sie sprzedac na allegro kiedys, z mikserem razem behringerem V200  ale to mialem sczescie ze sprzedalem (az sie zdziwilem).  co do miksera tez zainwestuj kup sobie vestaxa jakiegos nawet za 1000 uzywanego, nie oszczedzaj na sprzecie bo kupisz a potem zobaczysz ze lipa i bedziesz chcial sprzedac i nie bedzie nikt chcial kupic, tez mi mowili kiedys kup sobie technicsy, nie posluchalem pierwszym razem i zalowalem, kazdy wie ze techniol to techniol. systemy trafisz na allegro nawet uzywane warto kupic ale lepszej firmy, sam mam mikser, gramofony , systemy uzywane  ale lepszej firmy, na nowe nie stac mnie, generalnie na tym sporcie nie ma co oszczedzac bo dwa razy stracisz na oszczednosciach,

#34 2011-11-11 00:17:28

nowluka
Użytkownik

Siema siema siema, kupiłem od razu po sesji 2x dns1000 + djm400 +senkihd205, co do audio to stary wzmak yamaha-a500 i do niej kolumny głośnikowe tonsil space czy 78 nie pamiętam co tam jest napisane.
Bardzo długo myślałem co kupić, 3 lata odkładania gdzieś...doszedłem do wniosku, że winyl jest ok - ale do bedroomowego grania wystarczą playery i od czasu do czasu płytka z nową muzyką. Trenuje, próbuje ku mojemu zaskoczeniu nawet często zgrywam nie tak dokładnie jak J.Little- że 3 s i mu leci równiutko:D ale jakoś w miare może być. W przyszłości chciałbym zmienić w zasadzie całość, a w pierwszej kolejności mixer i audio, mixer na jakiegoś nowszego denona - 32bitowy bebech i kolumny na coś co będzie grało wyraziściej. Nie wiem jak wy widzicie to co nabyłem, ale mi to wystarcza, jedyna dla mnie przykra rzecz to tutaj w Lublinie to głównie tekno/breakcore jeśli chodzi o niszowe sceny także nie ma nawet z kim pograć czy kogoś zaprosić na jam haha.

wink

SCH <5

#35 2013-09-17 22:50:09

nowluka
Użytkownik

Tak się zastanawiam, grałem sobie wcześniej na dns1000 x 2 + djm 400 + senki hd205, sprzedałem już plajerki, z czasem pójdzie mikser. Nie wiem czy kupować coś wyższego czy nie, myślałem konkretnie o dns3700 + ddm4000 lub jakis x1600 denona. Serio nie wiem, gram dla siebie raczej, czasem kolega wpadnie to popykamy. Nie bardzo wiem co dalej, nie opłacało mi się trzymać plajerów bo potaniały już za bardzo, a zaraz dostaniemy "rozsądny" kontroler za 900 zł więc kto by te denki odkupił. Nie zarabiam na tym, do grania na imprezach się nie pcham, więc nie muszę jakoś ćwiczyć w domu czy coś. A nawet jak hobbystycznie coś kupować, kurde, ale czy cd to jeszcze dobry wybór?

Ostatnio edytowany przez nowluka (2013-09-17 22:59:49)

SCH <5

#36 2013-09-19 22:58:25

Desper
Ezoteric
Data rejestracji: 2007-02-18
Liczba postów: 1,453

cd z midi.
najlepiej jakiś dual z mixerem łykający płyty, czytający z usb i mający możliwość działania jako kontroler, np z tracktorem

#37 2013-09-21 15:25:05

nowluka
Użytkownik

Mi nie odpowiadają duale, musiałbym jakiś rack kupować. Zastanawiam się nad kilkoma sprzeciwami - denon x600, denon s3700, DENON DN-SC2000, DENON MC3000. Wszystko fajne do tego jakiś efektor czy coś i można się bawić. Akurat dziś byłem pierwszy dzien w pracy takze za jakiś czas sobie nazbieram i na to. Sprzedałem moje s1000 i jakoś mi tak nieswojo bez nich:P Jeddyny problem to kupienie laptopka wtedy, albo jakiegoś stacjonara, w sumie i tak nie gram po budach:)

Ostatnio edytowany przez nowluka (2013-09-21 15:31:50)

SCH <5

Stopka

Forum oparte na FluxBB