Nie jesteś zalogowany na forum.

#26 2009-02-01 23:16:46

Anzi
Użytkownik
Data rejestracji: 2008-07-27
Liczba postów: 321

Odp: co s±dzicie o mikserach z kontrolerem do kompa

A ja mam pytanie, jak podpinam mixer USB pod kompa to zanim ustawie tak zeby szlo przez mixer i jeden deck z Software'a jeden kanal , drugi deck drugi kanal to musze sie w ch*j nameczyc z ustawieniami ,on sam wgrywa po podpieciu do kompa(mixer) USB Audio Codec ale dlugo trwa za nim w koncu zalapie.Czy np. Tractor ma takie ustawienia
ktore pozwola na gre przez mixer?? tak zeby z software'a kozystac jedynie jak z deckow a reszta juz na mixerze??
Sorki ze wrzucam to pytanie tu ale w nowym temacie pewnie nikt by nie raczyl mi pomagac , a jak widze Desper I Doktor maja zajebiste pojecie o tych sprawach wink Bo wlasnie nie wiem dlatego ze gram najczesciej z Numark Cue DJ to program zrobiony na bazie Virtual DJ , szczegolnie graficznie.A teraz mysle nad kupnem Reloopa RMX 40 USB
i propo tego mixerka czy to dobry pomysl?? Czy moze lepiej zostac przy starym a kupic cd-ki nowe

http://www.djshop.pl//powiekszenie.php? … ecena=1569

#27 2009-02-02 05:35:04

drPhilGood
Evil Society
Data rejestracji: 2007-11-28
Liczba postów: 1,441

Mixvibes to tylko soft + 2 specjalne winyle? Czyli potrzeba do tego mixer usb i wszystko gra? Czy jest tam jakieś urządzonko jeszcze?

#28 2009-02-02 09:21:54

TRZYSTATRZY
Użytkownik
Data rejestracji: 2008-12-17
Liczba postów: 34

drPhilGood napisał/a:

Mixvibes to tylko soft + 2 specjalne winyle? Czyli potrzeba do tego mixer usb i wszystko gra? Czy jest tam jakieś urządzonko jeszcze?

http://wwww.djshop.pl/dj/sklep/Mixvibes … k-mk2.html   o to ci chodzi???  musisz miec jeszcze Mixvibes U46 mk2 (karta audio) bez tego nie pograsz z dekow wink

#29 2009-02-02 11:30:40

Bednarz
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-11-10
Liczba postów: 1,295

Anzi napisał/a:

A ja mam pytanie, jak podpinam mixer USB pod kompa to zanim ustawie tak zeby szlo przez mixer i jeden deck z Software'a jeden kanal , drugi deck drugi kanal to musze sie w ch*j nameczyc z ustawieniami ,on sam wgrywa po podpieciu do kompa(mixer) USB Audio Codec ale dlugo trwa za nim w koncu zalapie.Czy np. Tractor ma takie ustawienia
ktore pozwola na gre przez mixer?? tak zeby z software'a kozystac jedynie jak z deckow a reszta juz na mixerze??
Sorki ze wrzucam to pytanie tu ale w nowym temacie pewnie nikt by nie raczyl mi pomagac , a jak widze Desper I Doktor maja zajebiste pojecie o tych sprawach wink Bo wlasnie nie wiem dlatego ze gram najczesciej z Numark Cue DJ to program zrobiony na bazie Virtual DJ , szczegolnie graficznie.A teraz mysle nad kupnem Reloopa RMX 40 USB
i propo tego mixerka czy to dobry pomysl?? Czy moze lepiej zostac przy starym a kupic cd-ki nowe

http://www.djshop.pl//powiekszenie.php? … ecena=1569

ANZI, nagrywa³em seta na tym mikserku bo ThieV ma taki, powiem ci ¿e jest zrobiony na wzór Pionka 600, efektor identyczny, wszystko dzia³a niemal¿e identycznie jak w Pionku. Ja polecam takowy mikser wink

#30 2009-02-02 12:06:11

Anzi
Użytkownik

Własnie bardzo powaznie o nim mysle , mam budzet jakies  1600-1700 zl i narazie wlasnie widzi mi sie ten mixerek,najwyzej wstrzymam sie z kupnem nowych cd-kow,tym bardziej przekonuje mnie fakt ze jest podobny walorami do Pionka i na dodatek ma USB . Dzieki za rade  .Pozdro wink

#31 2009-02-02 15:55:58

drPhilGood
Evil Society

smile

#32 2009-02-02 16:49:24

Desper
Ezoteric
Data rejestracji: 2007-02-18
Liczba postów: 1,453

olej tego rilupa.
ten rilup to kupa.

a tak na serio - szejsetkowy efx, mimo ze ju¿ na dzisiejsze czasy oklepany do bólu i archaiczny - jest o niebo lepszy od tego rilupowego. w/g mnie to nie ma co porównywaæ za bardzo. poza tym standartowo leci w nich przycisk od efxa, o fejderach nie wspominam nawet... znam ten mixer i nie polecam. przestarza³a zabawka która siê sypie.

nie kumam po co sie czepiaæ tego virtual dj-a czy innego traktora via USB
nie lepiej odpaliæ abletona, do tego kontroler midi - lub mixer z midi np. behringer ddm4000
http://www.stagefield.pl/Behringer-ddm- … 10089.html i mo¿na robiæ cuuuuuda wianki z ogromem mo¿iwo¶ci jakie daje dobry soft

imo behringer to ta sama pó³ka je¶li idzie o wytrzyma³o¶c, co rilup, a jest o epokê nowocze¶niejszy od rmx-a 40 USB

think about it wink

#33 2009-02-02 17:59:40

Geco
Użytkownik
Data rejestracji: 2008-02-11
Liczba postów: 804

na traktorze(mowie o traktorze scratch pro kontrolowanym przez 12', bo nie wyobrazam sobie grania nie dotykajac przy tym 12') takze mozna robic cuda i to nawet nie sadzilem ze az takie wink I NIKT MI NIE WMOWI ZE JAK GRASZ PRZEZ TRAKTORA to jestes gorszy czy cos w tym stylu !!!! bo tak jak napisalem w innym poscie tongue NIE WAZNE Z CZEGO GRASZ I JAK !!!! WAZNE CO WYLATUJE Z GLOSNIKOW !!!! czy grasz na abletonie, na FL, na traktorze czy na samych 12' (nie kazdego stac pozatym na kupno nowych 12') a w moim przypadku nawet nie ma takich walow na 12' ktore sa w moim stylu i ktore lubie grac !!!!

#34 2009-02-02 18:11:57

-Drac-
Użytkownik
Data rejestracji: 2008-12-30
Liczba postów: 383

Geco dobre powiedzial w sumie

170 bpm ... d(oO)b

#35 2009-02-02 20:30:55

Anzi
Użytkownik

Desper napisał/a:

olej tego rilupa.
ten rilup to kupa.

Oj to teraz zas mam dylemat tongue Dzieki za rade wink  A cos innego wlasnie zeby zmiescilo sie w cenie max  1700zl??
Ten behringer ddm4000 tez fajne cacko

#36 2009-02-02 21:59:06

Desper
Ezoteric
Data rejestracji: 2007-02-18
Liczba postów: 1,453

Geco napisał/a:

na traktorze(mowie o traktorze scratch pro kontrolowanym przez 12', bo nie wyobrazam sobie grania nie dotykajac przy tym 12') takze mozna robic cuda i to nawet nie sadzilem ze az takie wink I NIKT MI NIE WMOWI ZE JAK GRASZ PRZEZ TRAKTORA to jestes gorszy czy cos w tym stylu !!!! bo tak jak napisalem w innym poscie tongue NIE WAZNE Z CZEGO GRASZ I JAK !!!! WAZNE CO WYLATUJE Z GLOSNIKOW !!!! czy grasz na abletonie, na FL, na traktorze czy na samych 12' (nie kazdego stac pozatym na kupno nowych 12') a w moim przypadku nawet nie ma takich walow na 12' ktore sa w moim stylu i ktore lubie grac !!!!

<¶ciana>

ja sie nie czepiam traktora (imo traktor scrach to najlepsze rozwi±zanie emulacji grania z vinyla, lepsze nawet od serato)
mi chodzi³o tylko o to ¿e jak ju¿ kto¶ u¿ywa kompa, to mo¿e ¶mia³o pokusiæ siê o cos wiêcej ni¿ mixer z dwoma kanalami kontrolujacymi eq fadery i gaina w programie (a tyle da rilup)

czy chcesz graæ z traktora, virtualdja, fl, abletona czy czegokolwiek - zawsze masz opcje zmapowania midi.
wtedy korzystasz ze wszystkiego co daje Ci TWÓJ program (poprzez dowolnie przez Ciebie przypisane ga³ki i przyciski) a nie tylko badziewny efektorek, który nawet tempa nie detektuje automatycznie...

ja akurat nie mam nic do grania z organek nawet...
jedyne co mnie rozp...dala w tym ca³ym serato i tym podobnych tracktorach to w³a¶nie wykorzystywanie tych nieszczêsnych adapterów, do tego zeby puszczaæ mp3-ki hmm
nie widze w tym sensu - ³atwiej siê gra z cd, duuu¿o latwiej uzyæ softu typu ableton- wiêc po co do tego patefon?
ja gram z vinyla bo uwielbiam ten no¶nik - ten kawa³ek plastyku w którym zawarta jest muzyka, któr± mo¿na zobaczyæi dotkn±æ.
Operownie adapterami wi±¿e siê z ograniczeniami typu zu¿ycie p³yt, mozliwo¶æ przeskoku, zakres picha itp, ale znosze to bo kocham p³yty.
je¶li chce dograc co¶ co na vinylu nie wysz³o - uzywam byle jakiego cedeka i ju¿
to tak gwoli wyja¶nienia mojego opisu, do którego byæ mo¿e pi³e¶ Gecko wink
ja nikomu nie narzucam swojego rozumowania, ale ja ak mam i tyle wink

za to jestem w stanie zauwa¿yæ ró¿nice miêdzy dobrym rozwi±zaniem grania z kompa, a z³ym (tak jak w przypadku tego rilupa).
po co samemu sobie wi±zaæ rêce - skoro ju¿ jest decyzja ze gra siê z digitali - skoro mo¿liwo¶ci lapciaka z jakim¶ kontrolerem sa praktycznie nieograniczone?

owszem, wa¿ne co wylatuje z glo¶ników, ale maj±c wiêcej mo¿liwo¶ci - to co wylatuje z glo¶ników mo¿e byæ lepsze smile

#37 2009-02-02 23:19:05

Geco
Użytkownik

Desper napisał/a:
Geco napisał/a:

<¶ciana>

ja sie nie czepiam traktora (imo traktor scrach to najlepsze rozwi±zanie emulacji grania z vinyla, lepsze nawet od serato)
mi chodzi³o tylko o to ¿e jak ju¿ kto¶ u¿ywa kompa, to mo¿e ¶mia³o pokusiæ siê o cos wiêcej ni¿ mixer z dwoma kanalami kontrolujacymi eq fadery i gaina w programie (a tyle da rilup)

czy chcesz graæ z traktora, virtualdja, fl, abletona czy czegokolwiek - zawsze masz opcje zmapowania midi.
wtedy korzystasz ze wszystkiego co daje Ci TWÓJ program (poprzez dowolnie przez Ciebie przypisane ga³ki i przyciski) a nie tylko badziewny efektorek, który nawet tempa nie detektuje automatycznie...

ja akurat nie mam nic do grania z organek nawet...
jedyne co mnie rozp...dala w tym ca³ym serato i tym podobnych tracktorach to w³a¶nie wykorzystywanie tych nieszczêsnych adapterów, do tego zeby puszczaæ mp3-ki hmm
nie widze w tym sensu - ³atwiej siê gra z cd, duuu¿o latwiej uzyæ softu typu ableton- wiêc po co do tego patefon?
ja gram z vinyla bo uwielbiam ten no¶nik - ten kawa³ek plastyku w którym zawarta jest muzyka, któr± mo¿na zobaczyæi dotkn±æ.
Operownie adapterami wi±¿e siê z ograniczeniami typu zu¿ycie p³yt, mozliwo¶æ przeskoku, zakres picha itp, ale znosze to bo kocham p³yty.
je¶li chce dograc co¶ co na vinylu nie wysz³o - uzywam byle jakiego cedeka i ju¿
to tak gwoli wyja¶nienia mojego opisu, do którego byæ mo¿e pi³e¶ Gecko wink
ja nikomu nie narzucam swojego rozumowania, ale ja ak mam i tyle wink

za to jestem w stanie zauwa¿yæ ró¿nice miêdzy dobrym rozwi±zaniem grania z kompa, a z³ym (tak jak w przypadku tego rilupa).
po co samemu sobie wi±zaæ rêce - skoro ju¿ jest decyzja ze gra siê z digitali - skoro mo¿liwo¶ci lapciaka z jakim¶ kontrolerem sa praktycznie nieograniczone?

owszem, wa¿ne co wylatuje z glo¶ników, ale maj±c wiêcej mo¿liwo¶ci - to co wylatuje z glo¶ników mo¿e byæ lepsze smile

hehe jedyne co nie podoba mi sie w Twoim opisie to koncowka po kropkach tongue ale tak masz i tak piszesz i tyle wink po to jest to forum zeby pisac co sie podoba i to mi sie tu wlasnie podoba wink jezeli chodzi o kwestie z tym rilupem to zgadzam sie z Toba w 100 % smile jezeli chodzi o ta kwestie co Cie najbardziej rozpier.... z tymi softami typu traktor grane za pomoca deka tongue powiem Ci moje rozumowanie wink na poczatku chcialem grac z cd playerow bo wiedzialem ze bedzie problem typu : nie znajde tego kawalka na 12' i to jeszcze gdy interesowalem sie techno i acid techno (a schranz to bylo dla mnie wogole nieznane slowo ) ale pewnego dnia wlazlem do sklepu z vinylami smile wybralem pare i pierwszy raz polozylem wtedy placka na decka ( hehe czulem sie jakbym z dziewczyna pierwszy raz za reke szedl wink ) polozylem igle i poprostu zaczarowalo mnie wink prosciej zakochalem sie w plackach hehehe tak jak Ty wink odrazu kwestia typu cd playery ODPADLY smile w niedlugim czasie nabylem caly sprzecior pare 12' i po nocach siedzialem i gralem smile ale po paru latach widzisz zaczalem eksperymentowac z roznym rodzajem sprzetu tylko nie z cd playerami !!! do czego daze ;P granie z cd nie spawilo by mi tyle przyjemnosci co granie z vinyla, granie z cd z traktora wogole nie wchodzi w ten temat bo dla mnie to porazka tongue ALE GRAJAC MOJE ULUBIONE MP3 PRZEZ VINYL CZUJE SIE TAK SAMO PODJARANY JAK GRAJAC NA SAMYCH VINYLACH wink plus w traktorze sa naprawde dobre efekty ktore sterujac przez kontrolery wczesniej wymienione plus kaoss pad 3 tworza jak dla mnie mieszanke bardziej niz wybuchowa smile a najbardziej ciesze sie z tego ze kontrolujac to wszystko dalej mam ta radoche robienia skreczy przez ukochany VINYL wink i vinyl traktora jest tak samo podatny na roznego rodzaju przeskoki, zuzycia , zakres pitcha itp. tylko ze ja nigdy sie nie wku....wie jak zobacze ze za kazdym razem na moim ulubionym placku jest przeskok przez ryse lub cos co powoduje go tongue a Ty tak hehe szczegolnie jak juz tego placka NIGDZIE nie dostaniesz tongue na abletona przyjdzie jeszcze czas bo interesuje mnie granie live ale to juz chyba jest wyzsza szkola jazdy wiec nie spieszy mi sie tongue POZDRO DESPER wink

#38 2009-02-03 05:42:39

drPhilGood
Evil Society

ja osobiście mam podobne podejście do tematu jak Desper. płyty winylowe mają swoją magię, kładzenie woskowego placka na talerzu, to coś magicznego, trzaski itd... i powiem szczerze, że wolę stopniowo kupować te drogie płyty i nie muszę być na bieżąco z repertuarem, jak Ci, którzy sobie go downloadują... wolę winyl od plików, bądź wypalonych plików na cdkach... wiadomo, że wielu djów jak jedzie, lub leci gdzieś daleko zagrać, to biorą ze sobą płyty cd, bo tak jest wygodniej... to dla mnie jest jedyny plus grania z cd... druga sprawa: jak się gra w klubach, lub na innych bibach z traktórów itp, to wiąże się z podłączaniem tego, ustawianiem itd (czas, przestój między setami..). ja wyjechałem z tym tematem, do celów chałturniczych, kiedy się gra za hajs muzykę, której się nie chce kupować na wosku, bo się jej nie gra na co dzień. i wiadomo, że w takiej sytuacji nie ciśnie się pod swoim pseudonimem, tylko pod innym... smile

pozdro

#39 2009-02-03 09:52:44

Geco
Użytkownik

ja tak samo lubie pograc sobie na samych plackach tongue wkoncu uzbieralo sie ich tyle przez lata smile a podlaczenie traktora zajmuje doslownie 2-3 minuty i nie jest to zadna filozofia tongue i mozna to zrobic bez zadnego przestoju tongue

#40 2009-02-03 16:00:56

drPhilGood
Evil Society

Geco napisał/a:

ja tak samo lubie pograc sobie na samych plackach tongue wkoncu uzbieralo sie ich tyle przez lata smile a podlaczenie traktora zajmuje doslownie 2-3 minuty i nie jest to zadna filozofia tongue i mozna to zrobic bez zadnego przestoju tongue

to luz smile pozdro

#41 2009-05-22 18:35:51

Maat
Fanatikk Core Familia
Data rejestracji: 2007-07-11
Liczba postów: 2,171

Ja teraz szukam jakiego¶ kontrolera midi podpinam go pod lapka i pociskam na FL studio big_smile

Fanatikk Core Familia 180 BPM
http://soundcloud.com/fanatikkcorefamilia
Zapraszam do s³uchania radia jak i zarejestrowania siê na forum smile
http://mehrdruck.forumsmusic.com/forum

Stopka

Forum oparte na FluxBB