Nie jesteś zalogowany na forum.

#26 2008-03-04 01:12:39

Geco
Użytkownik
Data rejestracji: 2008-02-11
Liczba postów: 804

Odp: Na jakim sprzęcie gracie w domu ?

Desper napisał/a:

t³oczenie to jedno - to o czym mówicie to 'ripanie' pojedynczych sztuk za pomoc± tzw 'vinyl cutterów' i to nie jest tanie a i jako¶æ nie jest taka jak przy t³oczonych plackach..

moze jakosc troche gorsza ale bania za to jaka jak grasz swoj walek z vinyla hehe smile:)

#27 2008-03-04 18:06:25

drPhilGood
Evil Society
Data rejestracji: 2007-11-28
Liczba postów: 1,441

http://www.lay-belle.com/ O TYM WŁAŚNIE MÓWIŁEM ! smile

http://www.lay-belle.com/component/page … 9/lang,pl/

podobno najlepiej wychodzą płyty na 45 obrotach, a i trzeba samemu zrobić SPECJALNY MASTERING pod winyla, bo inaczej płyta będzie źle brzmiała...

#28 2008-03-04 22:18:05

Desper
Ezoteric
Data rejestracji: 2007-02-18
Liczba postów: 1,453

lay belle - wycinaj± na vinyl cutterze.

master do plyty vinylowej to niestety ciêzka sprawa.
po wyciêciu takiej plytki najczê¶ciej okazuje siê ze zupelnie inaczej to gra ni¿ wcze¶niej z kompa...
do¶wiadczenie do¶wiadczenie do¶wiadczenie...
ludzie robi±cy mastering dla t³oczni to najczê¶ciej kolesie z wieloletnim do¶wiadczeniem, ¿eby wiedzieæ  jakie poprawki nadaæ, które tony 'wyci±gn±æ' a które przytlumiæ zeby po wyt³oczeniu brzmia³o to naturalnie...

#29 2008-03-06 15:43:57

drPhilGood
Evil Society

teraz kolejny mały offtop, bo po co zaśmiecać forum nowymi tematami,
a mianowicie mam 2 pytanka:
1) jakie jest najlepsze rozstawienie kolumn w pokoju, względem stołu z deckami?
2) ile diod się pali u was na mikserze jak gracie? ja zazwyczaj mam ustawione 3, w porywach do 4ech, przy potencjometrze "master" podkręconym do połowy?

#30 2008-03-06 21:46:09

Desper
Ezoteric

zajebiaszczo by by³o mieæ dwa monitorki tzw. "bliskiego pola" zawieszone na wysoko¶ci g³owy w rozstawie 1,5-2 metry...i do tego ma³y sub gdzie¶ nieopodal - ale to idea³.

co do samych kolumn - no je¶li nie s± zbyt du¿e i nie wal± za mocno basem to mo¿na siê poku¶æ tez o takie podwieszenie ich nad sto³em, ale jak to wiêksze 'bydlaczki' jakie¶ i maja mocne t±pniêcie to lepiej trochê je oddaliæ od igie³, bo te lubi± ³apaæ ró¿ne pomrukiwania i przyd¼wiêki...

co do poziomu wysterowania na mixerze to zasada jest taka ¿e powinno sie ZAWSZE grac nie wykraczaj±c poza 'zielone', czyli nie wy¿ej ni¿ 0dB
je¶li mixer ma poziomy na kana³ach i oddzielny dla mastera, czyli tak jak wiêkszo¶æ cztero kana³ówek to i na kana³ach i na masterze powinno byæ przy '³upniêciach' w³a¶nie 0dB
a dlaczego nie mniej ani nie wiêcej?
jak grasz za cicho, to w tym co wylatuje z mixera jest wiêkszy % szumów w³asnych elektroniki, które wytwarza ka¿dy mixer i które s± sta³e, niezale¿nie od g³o¶no¶ci .
za to jak grasz za g³o¶no (na czerwonych) to elektronika mixera zniekszta³ca (przesterowywuje) to co do niej wlatuje. im wiêcej dB na plusie tym zniekszta³cenia wiêksze, zaczyna sie charczenie, pierdzenie, wzmacniacze siê grzej± g³o¶niki psuj± itp... wink

³adny wywód waln±³em ;P

#31 2008-03-07 10:01:42

MIECHO82
Mode
Data rejestracji: 2007-04-20
Liczba postów: 2,667

³adny i przydatny big_smile big_smile big_smile

#32 2008-03-07 16:23:27

drPhilGood
Evil Society

potwierdzam smile

#33 2008-03-13 00:53:51

kill_brothers
Primary Instinct
Data rejestracji: 2007-04-06
Liczba postów: 2,282

Desper napisał/a:

zajebiaszczo by by³o mieæ dwa monitorki tzw. "bliskiego pola" zawieszone na wysoko¶ci g³owy w rozstawie 1,5-2 metry...i do tego ma³y sub gdzie¶ nieopodal - ale to idea³.

co do samych kolumn - no je¶li nie s± zbyt du¿e i nie wal± za mocno basem to mo¿na siê poku¶æ tez o takie podwieszenie ich nad sto³em, ale jak to wiêksze 'bydlaczki' jakie¶ i maja mocne t±pniêcie to lepiej trochê je oddaliæ od igie³, bo te lubi± ³apaæ ró¿ne pomrukiwania i przyd¼wiêki...

co do poziomu wysterowania na mixerze to zasada jest taka ¿e powinno sie ZAWSZE grac nie wykraczaj±c poza 'zielone', czyli nie wy¿ej ni¿ 0dB
je¶li mixer ma poziomy na kana³ach i oddzielny dla mastera, czyli tak jak wiêkszo¶æ cztero kana³ówek to i na kana³ach i na masterze powinno byæ przy '³upniêciach' w³a¶nie 0dB
jak grasz za cicho, to w tym co wylatuje z mixera jest wiêkszy % szumów w³asnych elektroniki, które wytwarza ka¿dy mixer i które s± sta³e, niezale¿nie od g³o¶no¶ci .
za to jak grasz za g³o¶no (na czerwonych) to elektronika mixera zniekszta³ca (przesterowywuje) to co do niej wlatuje. im wiêcej dB na plusie tym zniekszta³cenia wiêksze, zaczyna sie charczenie, pierdzenie, wzmacniacze siê grzej± g³o¶niki psuj± itp... wink

³adny wywód waln±³em ;P

no widac ze sie facet zna smile pewnie po³owa czyta i sie ¶lini bo nie wiadomo o co chodzi tongue lol

PRIMARY INSTINCT - SEKTOR 13

http://www.myspace.com/killbrothers

#34 2008-03-13 22:23:46

Desper
Ezoteric

kurna, no stara³em siê jak najja¶niej...
jak co¶ to pytaæ ¶mialo!

#35 2009-05-23 19:42:27

hortest
Użytkownik
Data rejestracji: 2009-05-21
Liczba postów: 1

2x Reloop Rp 6000mk6 + Korg km 202

#36 2009-12-06 21:39:53

Smartinez
Użytkownik
Data rejestracji: 2009-11-30
Liczba postów: 1

Witam wszystkich jestem nowy na  tym forum:)a gram z 2 razy Technics sl 1210 mk2 mixer-Allen i heath XONE 22 słuchawki Sony mdrv 700  i  monitory Alesis m1 active 520

#37 2009-12-07 15:06:50

CALLmeTROJAN
Użytkownik
Data rejestracji: 2009-02-19
Liczba postów: 325

u mnie to tak wygl±da mniej wiêcej
(po remoncie ustawienie g³o¶ników jest trochê inne - jak zrobiê fotki to wrzucê)

DSC_0004.JPG

oraz w PL'u mam Numarka FX5000 i denoa dns4500 do tego wzmachor jaki¶ techa  + 2 g³o¶niki HECO

#38 2009-12-22 10:15:29

kurad
Użytkownik
Data rejestracji: 2009-11-16
Liczba postów: 3

Smartinez napisał/a:

Witam wszystkich jestem nowy na  tym forum:)a gram z 2 razy Technics sl 1210 mk2 mixer-Allen i heath XONE 22 słuchawki Sony mdrv 700  i  monitory Alesis m1 active 520

CZeść, to tez moj 1. post. Jak Ci sie gra z xone 22? Przymierzam sie do tego miksera, jakbys mogl cokolwiek napisac na jego temat to bede bardzo wdzieczny wink W tej chwili w domu mam 2 numarki ttx i stary trzeszczacy mikser numarka.

#39 2010-05-24 21:35:10

CALLmeTROJAN
Użytkownik

dobra panowie... jest motyw
planuje trochê zmieniæ mój setap i zrobiæ go bardziej mobilnego...
lapik + traktor + jaki¶ kontroler typu xone itd
+ chce dokupiæ suba do tych monitorow i teraz problem jak to wszystko pod³±czyæ??
karta zew na usb styknie by wszystko gra³o??czy co¶ jeszcze 3eba mi??

#40 2010-05-24 21:44:24

Bednarz
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-11-10
Liczba postów: 1,295

CALLmeTROJAN napisał/a:

dobra panowie... jest motyw
planuje trochê zmieniæ mój setap i zrobiæ go bardziej mobilnego...
lapik + traktor + jaki¶ kontroler typu xone itd
+ chce dokupiæ suba do tych monitorow i teraz problem jak to wszystko pod³±czyæ??
karta zew na usb styknie by wszystko gra³o??czy co¶ jeszcze 3eba mi??

Polecam karte zewnêtrzn± gigaport hd, daje mo¿liwo¶æ grania na 4 decki na traktorze + kontroler Xone 1d. Mia³em przyjemno¶æ graæ na takim setupie, i je¿eli ustawisz sobie dobre mapy na traktorze to jest naprawde mega smile

#41 2010-05-24 22:14:38

CALLmeTROJAN
Użytkownik

ten giga troszku droga...
myslem o maya 44 prawie polowe tansza

#42 2010-05-25 01:08:11

Geco
Użytkownik

oj chlopie ja z moim sprzetem czyli traktor sp + ableton + maschine mialem naprawde duzo roboty!!!!chodzi mi zeby jak najlepiej wszystko podloczyc tak aby wydajnie bez zadnych dziwnych trzaskow i tym podobnych problemow sie odbylo smile to jest troche roboty!!!! mowa tu o graniu z 2 lapkow !!!! obecnie nie ma dla mnie lepszego grania niz to wszysko razem !!!!!! ale jesli chcesz grac z samego traktora to polecam wersje scratch pro ;)ma mozliwosc grania z dekow,cd-playerow, lub 4 virtual deki i tutaj gra sie naprawde na wypasie smile teraz mixer hmmm ..... ja obenie na pionkach gram juz z 5 lat, od pol roku katuje na djm 800 i mysle ze ten mixer naprawde nadaje sie do tej roboty wink choc moim zdaniem najlepszym mixerem do traktora jest xone 92 !!!!!! 6 kanalow, grube filtry i masa innych rzeczy to hmm... czego wiecej trzeba hehe wink kontrolery? polecam nowe KONTROL x1 wink sam posiadam takie 2 i naprawde prosciej sie nie da smile cala obsluge traktora masz po instalaicji i podlaczeniu kontrolera wiec nic nie trzeba robic z mapowaniem (a jest tego naprawde duzo ) jaka karte: w sumie nie powiem tutaj za duzo hmm sam mam audio 8 dj do traktora i audio 2 dj do abletona i maschine, polecam audio 8 ma naprawde wypasny dzwiek wink tylko cenowo troche troga hmm juz jak zdecydujesz sie na digital dj'ke to polecam kupic porzadne kable usb!!!!!! i jakiegos huba !!!!!! o kablach i hubach znajdziesz duzo info na http://www.djtechtools.com/2010/01/25/u … j-hi-spee/         http://techtools.myshopify.com/products … usb-cables  !! POLECAM sam mam D-linka i z 10 takich kabli usb i naprawde tutaj jest klucz to sukcesu ( no i szybkie lapki !!!! tutaj polece nowego macbooka pro z i5 prockiem !!!! jak masz wiecej pytan pisz na PW wink POZDRO

#43 2010-05-25 01:23:03

Geco
Użytkownik

Desper napisał/a:

³adny wywód waln±³em ;P

DOBRZE WIEDZIEC wink

#44 2010-05-26 11:19:45

CALLmeTROJAN
Użytkownik

nie no my¶lê nad samymi virualami dekami...
problem w tym czy ta karta o której wspomnia³ bednarz tudzie¿ ta maya wystarczy by pod³±czyæ basior i monitory moje by to gra³o jak nale¿y...

co do kontrolerów to ju¿ poluje na xona 1 i na 2 ... lapiki jakie¶ s± i my¶lê ze na pocz±tek styknie...

docelowo my¶lê ze d4 bêdzie lub x1

#45 2010-05-26 17:27:13

Desper
Ezoteric

CALLmeTROJAN napisał/a:

problem w tym czy ta karta o której wspomnia³ bednarz tudzie¿ ta maya wystarczy by pod³±czyæ basior i monitory moje by to gra³o jak nale¿y...

ka¿da karta która ma wyj¶cie stereo (bez ¿adnego specjalnego wyj¶cia na sub) mo¿e zostaæ ¼ród³em d¼wiêków dla studyjnych monitorów aktywnych.
suba pod³±cza siê do odpowiednich gniazd w monitorach, a nie do karty.
wa¿ne dla jako¶ci i dynamiki d¼wiêku jest to, ¿eby karta mia³a wyj¶cia zbalansowane (symetryczne).
najczê¶ciej oznacza to gniazda xlr, albo na du¿e jack-i.

#46 2010-05-26 22:02:51

CALLmeTROJAN
Użytkownik

no dobra... ale w moich behah mam tylko wejscia sygnalu -> xlr i duzy jack

#47 2010-05-27 21:46:20

Desper
Ezoteric